על דרכי בעולם היוגה

נועם כביר

המסע שלי ביוגה התחיל בסביבות גיל 25, הגעתי אחרי ששנים די דפקתי לעצמי את הגוף בחדר כושר. את התרגול בחדר כושר התחלתי כנער והוא המשיך לשנים של פיתוח גוף מאוד אינטנסיבי, התאמנתי 6 פעמים בשבוע שיניתי את התזונה, התחלתי לאכול טונה במים קוטג' 3%, התחלתי לשקשק אבקות חלבון מי גבינה ועוד כל מני דברים מגעילים.

לא היה לי מושג מה אני עושה, הייתי כל כך לא קשוב לגוף שלי ועסוק במרדף אינסופי להשיג גוף יותר שרירי וחטוב. עם הזמן כבר די ירד לי מכל זה ופשוט הפסקתי הכל. באותה תקופה היה משהו שהרגיש לי חסר, לא הייתי מרוצה מהמקום שהייתי בו. חיפשתי משהו חדש משהו שונה, ואז התחלתי לתרגל קונג פו, שדרכו יצא לי להיחשף אל היוגה.

ההתחלה הייתה ממש מאתגרת, מרוב שהייתי תפוס החבר׳ה בקונג-פו אפילו קראו לי ״שכמות״, כי הן היו נראות כמו שתי גבעות אחרי השנים של חדר הכושר. זה אולי נשמע מצחיק אבל מאוד סבלתי בתקופה הזו, הייתי מבולבל ולא בטוח בעצמי וזה השתקף בכאבים אורתופדיים שהיו לי. הרגשתי בגב כאילו שתי חוליות באמצע לא במקום, כמו חוסר יציבות. הייתה לי תפיסות בשכמה השמאלית כמו נקודה כזו שממש שיגעה אותי ועוד הרבה עניינים גופניים. 

לא משנה כמה ניסיתי לא הצלחתי באמת להיפטר מהכאבים האלו. היה שינוי כשכבר התחלתי ללמוד יוגה בצורה מסודרת בסטודיו ואפילו נרשמתי לקורס מורים, לפעמים היו הבזקים כאלה שהרגשתי את הגוף חזק וגמיש אבל רוב הזמן נורא סבלתי עדיין.

הגעתי אל היוגה מאוד משימתי, חשבתי שכמה שאני אעשה יותר ויותר חזק ככה הכאבים יעברו. זה הגיע למצב שלקחתי את היוגה ודרך היוגה נכנסתי בגוף שלי, הייתי מתרגל כבר שש שעות ביום ועושה תנוחות יותר ויותר מורכבות. 

אני ממש זוכר את הרגעים האלו שהייתי כבר בייאוש כל כך גדול, אמרתי לעצמי זה לא יעבור.. למה בכלל אני מתאמץ ככה? המצב שלי רק מחמיר.. היה גם רגע אחד מיוחד כזה שכמו קסם הצלחתי באמת להרפות ולקבל את מה שקורה לי, והתפיסות הזו בשכמה השמאלית בבת אחת ירדה לגב התחתון והצלחתי להרגיש את המקור שלה. 

אני חושב שמאותו רגע כל הגישה שלי ליוגה התהפכה. הבנתי שכל השנים האלה שאני נלחם ככה בגוף שלי, שאני לא יכול להמשיך ככה יותר והתחלתי לפתח גישה הרבה הרבה יותר רכה וקשובה לגוף.

עדיין יש לי צד משימתי לפעמים ואני אחד שחושב מסודר כזה, אבל בעצם למדתי לשלב את שתי הגישות האלו. יותר להיות בנוכחות ברגע, להכיל את מה שקורה בלי ישר לרוץ ולנסות למצוא פתרונות. 

לאורך השנים ככל שצברתי עוד ידע, מדי פעם הייתה עולה בי תחושה של החמצה ואכזבה. כמה סבל היה נחסך ממני אם כל הידע וההבנות העמוקות היו נחשפות בפניי כשלקחתי את הצעד הראשון בדרך. היום אני כבר מבין שכנראה לא סתם זו דרך, וכשצועדים בה מתגלים לנו דברים שלא היינו יכולים לראות לפני. התחושה הזו היא מה שנותן לי את הדלק ליצור ובזכותה הקמתי את האתר וכל הערוצים השיווקיים - אני שואף להיות המורה שהייתי רוצה לפגוש בתחילת הדרך ולהוות מרחב בטוח ונעים אליו אנשים יכולים להגיע כדי לעשות טוב לעצמם ולשפר את איכות חייהם. אני מלמד היום שיעורי יוגה אונליין לאנשים שרוצים ללמוד יוגה בנוחיות של הבית ממש מהצעד הראשון וגם שיעורי יוגה פרטיים פרונטליים ואונליין.

תוכלו לראות עוד פרטים עליהם כאן באתר ואתם מאוד מוזמנים אם אתם גם רוצים ללמוד איך ליצור תחושה טובה בגוף, להפחית כל מני כאבים שיש לכם ופשוט לתת לעצמכם זמן שהוא ממש מתנה לגוף וללב.

כתבו לי